Карактеристики
Автоматско работење со сензор: машината за бесконтактна дезинфекција на раце е дизајнирана да нанесува средства за дезинфекција на раце или алкохол и да обезбедува автоматско дозирање на спреј, што овозможува брза и лесна дезинфекција на рацете и ја елиминира вкрстената контаминација, постигнувајќи оптимална хигиена на рацете.
Практично и хигиенско: само ставете ја раката под сензорот за да го стартувате диспензерот за сапун, ефикасно можете да избегнете вкрстена инфекција без да го допирате диспензерот за сапун. Погодно за јавни места како што се канцеларии, хотели, болници, медицински установи, училишта итн.
Спецификација
| Број на ставка: | F1307 |
| Големина на производот: | 120x120x260 мм |
| Боја: | Бела |
| Капацитет: | 1000 мл |
| Материјал: | 100% девствена ABS инженерска пластика |
| Шише: | Може да се полни повторно |
| Тежина на производот: | 0,90 кг |
| Напојување од: | 4 парчиња батерии со големина C или адаптер од 110V/220V * Батериите не се вклучени |
| Инсталација: | Поставка монтирана на ѕид/на под |
| Тип на пумпа: | Опционално (прскање/капкање/пумпа за пена) |
| Дозирање на употреба: | 1-Течна пумпа: 1 мл секој пат |
| 2-Пенна пумпа: 0,8 мл секој пат | |
| Пумпа за 3 прскања: 0,8 мл секој пат | |
| Сертификат: | CE, ROHS, FCC |
| Пакување: | 1 парче/кафеава кутија; 15 парчиња/картон |
| Големина на картон: | 65,5X41X29 см |
| СЗ/ГЗ: | 13,80/14,50 кг |
Список за пакување:
Диспензер x1
USB кабел x1
Прирачник x1
Завртки за монтирање на ѕид x2
Потпорна копча x 1
Забелешка: батериите и USB адаптерот не се вклучени во пакувањето
Обезбедување на квалитет:
1. Секој производствен процес е проверен од нашиот тим за контрола на квалитет
2. Квалитетот е обезбеден од професионален инженер
3. CE, FCC, ROHS сертификати одобрени и имаат сопствени патенти
Служба за корисници
1. Вашето барање поврзано со нашите производи или цена ќе биде одговорено во рок од 24 часа.
2. Продолжете да ги информирате нашите клиенти за процесот на производство и помагате во организирањето на проверка на квалитетот доколку е потребно.
3. Едногодишна гаранција и одговорна постпродажна услуга.
4. Професионален тим за продажба и инженери за да се обезбеди добро искуство при купување.
Од своето основање, нашата фабрика развива производи од прва светска класа, почитувајќи го принципот
Квалитетот е на прво место. Нашите производи стекнаа одлична репутација во индустријата и се вредни за доверба кај новите и старите клиенти.