Автоматско работење со сензор: машината за бесконтактна дезинфекција на раце е дизајнирана да нанесува средства за дезинфекција на раце или алкохол и да обезбедува автоматско дозирање на спреј, што овозможува брза и лесна дезинфекција на рацете и постигнува оптимална хигиена на рацете.
Практично и хигиенско: само ставете ја раката под сензорот за да го стартувате диспензерот за сапун, ефикасно можете да избегнете вкрстена инфекција без да го допирате диспензерот за сапун. Погодно за јавни места како што се канцеларии, хотели, болници, медицински установи, училишта итн.
| Број на ставка: | DAZ-BOX со поден држач |
| Големина на производот: | 410x200x120мм |
| Боја: | Сребрена |
| Капацитет: | 2500 мл |
| Материјал: | Метал со завршено боење во прав |
| Време на издавање: | 0,2-0,5 секунди |
| Растојание на дозирање | 1,5-3 инчи |
| Поставка за под: | Материјал на послужавник: Метал со прашкасто премачкување Материјал на цевката: Алуминиум со прашкасто обложување Материјал на основата на држачот: Челик со прашкасто премачкување |
| Тип на пумпа: | Капка/Спреј/Пена опционално |
| Електрично напојување 1: | DC Електрик |
| Електрично напојување 2: | Батерии со големина 4*C |
| Долг век на траење на батеријата: | >30.000 циклуси |
| Сертификат | CE, RoHS, FCC |
| Пакување: | 1 сет/картон |
| Големина на картон: | 47X36,5X39,5 см |
| СЗ/ГЗ: | 9,5/10,35 кг |




Од своето основање, нашата фабрика развива производи од прва светска класа, почитувајќи го принципот
Квалитетот е на прво место. Нашите производи стекнаа одлична репутација во индустријата и се вредни за доверба кај новите и старите клиенти.