Видео
Карактеристики:
Автоматско работење со сензор: бесконтакниот дозер за сапун за дезинфекција на раце е дизајниран да испушта средство за дезинфекција на раце или алкохол и да обезбеди автоматско дозирање на спреј, што овозможува брза и лесна дезинфекција на рацете и ја елиминира вкрстената контаминација, постигнувајќи оптимална хигиена на рацете.
Стил на монтирање на ѕид: диспензерот за дезинфекција монтиран на ѕид добро функционира за одржување на нередот на површината на кујнскиот пулт.
Работи на батерии и може да се полни: овој диспензер за алкохолен сапун се напојува со батерии, а може да се напојува и со адаптер. (Не е опремен со адаптер за полнење и батерии)
Практично и хигиенско: само ставете ја раката под сензорот за да го стартувате диспензерот за сапун, ефикасно можете да избегнете вкрстена инфекција без да го допирате диспензерот за сапун. Погодно за јавни места како што се канцеларии, хотели, болници, медицински установи, училишта итн. Ја мери температурата на рацете и челото истовремено.









| Технолошки параметри | |
| Батерија | 4 x AA батерии, 2 x 18650 батерии или USB |
| Материјали | врвен ABS+HDPE, нерециклиран |
| Боја | бела, други бои може да се прилагодат |
| Димензија | 121,7×131,5×302 мм |
| Капацитет | 1200 мл |
| Точност | ±0,2°C |
| Температура на околината | 10-40°C (најдобра температура е 15°C-35°C) |
| Мерен опсег | 0-50°C |
| Тип на аларм | трепкање+звучен сигнал „DIDIDI“ |
| Видови млазници | Опционално (прскање/капкање/пумпа за пена) |
| Поставување | Монтирана на ѕид, на работна маса, држач за трипод |
Пакетот вклучува:
Диспензер x1
USB кабел x1
Прирачник x1
Поддржувачка копча x1
Завртки за монтирање на ѕид x2
Послужавник за капење x1
Инка x1
Послужавник за задна корица x1
Количина на картон: 9 парчиња/картон
Големина на главната кутија: 49x49x36 см
Тежина: 11,6 кг/картон
Забелешка: батериите и USB адаптерот не се вклучени во пакувањето
Од своето основање, нашата фабрика развива производи од прва светска класа, почитувајќи го принципот
Квалитетот е на прво место. Нашите производи стекнаа одлична репутација во индустријата и се вредни за доверба кај новите и старите клиенти.